×

Message

No seats available.

PrintEmail

You are here: Kongre 2018Hareketli Dünyalar ile Dans ve Doğaçlama (2)

Hareketli Dünyalar ile Dans ve Doğaçlama (2)

Start Date:
Oct 26, 2018
Finish date:
Oct 27, 2018
Last Revised:
Sep 2, 2018
Code:
Raszewski 2
Level:
Not Specified
Available seats:
0 of 20
Tutor:

Description

Bu atölye çalışmasında, kültürel geçmişin dans ve hareketler aracılığıyla yarattığı etkiyi, farklılığı ve karşılıklılığı odaklayarak araştıracağız. Çevre için farkındalık yaratan ortak anlar yaratmak, kendi düşüncelerimle bireysel bir insan olarak kalabilmek mümkün… Bunun için dans ve hareketin yaratıcı ve doğaçlama bir parçasıyla çalışacağız.

Dans ve yaratıcı hareketi öğreten herkes Nadja Raszewski'nin seminerlerinde zengin bir fikir ve dürtü kaynağı bulacaktır. Seminer, ilgili ve son derece uygun olan doğaçlama için zengin dans fikirleri ve temalar sunar. Ekspresyon, dinamizm ve ritim sınıfın temel özellikleridir. Hip Hop'dan modern dansa kadar çeşitli dans stilleri mevcut ama esas olarak bir disiplin olarak öğretilmek yerine doğaçlamalardan ortaya çıkan dans fikirlerini geliştirmek için kullanılıyor. Video örnekleri tanıtım materyali olarak kullanılır. Sınıf, farklı dans tekniklerinden çeşitli alıştırmalarla başlar. Vurgu, fiziksel ve mekânsal farkındalığı ve diğer dansçıların bilincini öğreten farklı hareket biçimleri ve nitelikleri üzerinedir. İkinci bölümde vurgu, doğaçlama ve yaratıcılık, birlikte çalışma ve gruptaki diğerleriyle gözlemleme ve tepki verme üzerinedir. Diğer sanat formları, şiir, güzel sanatlar, filmler, nesneler dışında dans ve hareketleri aktive etmenin ve yaratmanın farklı olasılıklarını denenecektir. Bir hareketin mekanı, zamanı ve dinamiği tanımıyla çalışacağız ve Rudolf von Laban'ın modern dans tarihiyle yüzleşerek elemanter hareketiyle çalışacağız. Zorluk derecesi gruba bağlıdır. Nadja Raszewskis'in sanatsal olarak hareketi, disiplinler arası bir harekettir. Asıl meselesi, sanatsal çalışmalarını ve eğitimini sınıflarında ve projelerinde birleştirmektir. Amacı, dans ve hareket medyasında yaratıcılığı ve bağımsızlığı teşvik etmektir.

"Hepimiz insanız ve hepimiz konuşmaya başlamadan uzun zaman önce vücut dili ile iletişim kurmaya başlıyoruz, uzun zaman önce beyaz, siyah, erkek ya da kadın olduğumuzu fark etmeden önce, çevremizi yargılamaya başlamadan önce. Bana gore, kendimiz için dans ve hareket, kendimize ve diğer bedenlere olan saygıyı eğitmenin en iyi yoludur. Bu anlayış olmadan başka insanlarla, farklı din gruplarıyla, erkeklerle ve kadınlarla asla iletişim kuramayacağız. ”

N.Raszewski


Category

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME