PrintEmail

You are here: Kongre 2018Sığınmak

Sığınmak

Start Date:
Oct 25, 2018
Finish date:
Oct 26, 2018
Last Revised:
Never
Code:
Cicioğlu
Book the course
Level:
Not Specified
Available seats:
10 of 20
Tutor:

Description

Sığınmak en yaşamsal duygudur. Bütün canlılar sığınılacak bir yer bulma güdüsü ile hareket eder, yaşar ve bu uğurda yaşamın tamamlar. Sığınmak için göç etme vakti gecedir. Genellikle herkes uykudadır. Sadece uzaklardan kesik kesik yankılanan köpek havlaması ya da patlama sesleri gelir. Korku, umut, yalnızlık, yabancılık, öteki olma, uyum uyumsuzluk, özlem, kavuşma gibi pek çok duyguyla çıkar yola kahraman. Gidilmek istenen yer hep daha güzeldir. Hayallerin gerçeğe dönüşme ihtimali olan ülkeler denizlerin ötesine gitmek.

“ Sığınmak “

Masal hikâye bir gün diye başlıyorsa eğer, bizi o masalın içine çekip almak içindir. İnsanlar kadar hikâyeler vardır Birbirimizin hikâyesini bildiğimiz andan itibaren aramızda bir bağ var demektir. Bu yüzyılda insanlık  “sığınma” öykülerini duyuyor? Duyuyor mu? Ne çemberin içinde ne de çemberin dışında sığınmacı.

Sığınabilir miyim? Sen bu hikâyenin yalnızca dinleyicisi misin?  Bu Hikâyenin kahramanı kimler?  Bu hikâyede ben hangi kahramanım? Evrensel yolda  “Sığınılacak Öyküler” insanlığı nasıl etkiler? Dünyanın duyduğu öyküler değişirse dünya değişir mi?

Hikâye, mit masaldan yola çıkılarak yaratıcı drama, hikâye anlatıcılığı, teknikleri kullanılarak  “sığınma” hikâyeleri irdelenecek yaşantı öyküleri kolektif hikâye yazma biçimlerini uygulayacaktır


Book the course: Sığınmak

Unit Price

Attendee Information

İletişim

* required

Category

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME