Özgür Adam İnanç


Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü'nden 1998 yılında mezun oldu. 1998-2010 yılları arasında Ankara Devlet Balesi ve Modern Dans Topluluğu’nda pekçok eserde dans etti. 2006 yılında Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaya başladı ve bu kurumda 2010 yılına kadar Modern Dans Anasanat Dalı Başkanı olarak görev yaptı.

Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamış, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Doktora Programında Doktora Yeterliğini vererek tez aşamasında çalışmalarını sürdürmektedir.

Halen Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Modern Dans Programı, Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü, Girne Amerikan Üniversitesi Sahne Sanatları Yüksekokulu’nda Dans, Hareket ve Fiziksel Tiyatro alanlarında dersler vermektedir.

Aralarında Ceyhun Ozsoy, Nugzar Magalashvili, Gayyum Yakubov, Vladimir Toulkstouhin, Sergei Terechenko, Natalia Arobelidze, David Peden, Yannick Baquin, Julian Moss, Juhanis Terasvori, Tom Van Cauwenbergh, Christine Camillo, Oytun Turfanda, Ugur Seyrek, Mehmet Balkan, Korhan Basaran, Zeynep Tanbay, Yildiz Kenter, Robert North, Xin Peng Wang, Andre Prokovski, Valerie Panov, Miguel Angel Elias, Marco Cantalupo, Tina Fossmo, Johan Greben & Uri Ivgi, Sahar Azimi, Yaniv Abraham, Ido Tadmor, Mafalda Deville, Ziya Azazi, Julia Varley, Eugenio Barba gibi pek çok isimle çalıştı.

Dansçılık ve akademik kariyerinin yanında Devlet Baleleri, Devlet Tiyatroları, Modern Dans Topluluğu gibi kurumlarda eğitmen ve koreograf olarak da görev almaktadır. Koreografilerinden bazıları “Mor Gece, Mavi Gün” (Ankara Devlet Tiyatrosu-2008), “Things – Şeyler (Yönetmen)” (Mek’an Sahne-2015), “Hiç Öykü” (Farabi Sahnesi-2015), “Run (Solo)” (I. Uluslararası İstanbul Bale Yarışması), “Desiderium (Solo)” (I. Uluslararası İstanbul Bale Yarışması – Burcu Olguner, Senior III.'lük Ödülü), “Vacuus Spes (Solo)” (II. Uluslararası İstanbul Bale Yarışması), “Yaşam Ağacı – Tree Of Life (Tek Perde)” (Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu-2010), “Black – Reş – سياه ” (XVI. Uluslararası Belgrad Koreografi Yarışması – Finalist), “Arda Boyları (Tek Perde)” (Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu-2012, Samsun Devlet Balesi-2015), “Innominate (Solo)” (VIII. Korea International Ballet Competition – Beril Baştürk, Jury Encouragement Award, Korea Ballet Foundation Award), “Çamaşırhane” (Ankara Devlet Tiyatrosu-2016), “Frida (İki Perde)”(Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu-2016, Mersin Devlet Balesi-2018), “Libertad (Solo)” (V. Uluslararası İstanbul Bale Yarışması – Batur Büklü, Senior I.’lik Ödülü), “Felatun Bey ile Rakım Efendi (Ankara Devlet Tiyatrosu-2016-Sanat Kurumu “En İyi Hareket Tasarımı Ödülü”), “Zincire Vurulmuş Prometheus” (Ankara Devinim Tiyatro-2017-XVII. Direklerarası Seyirci Ödülleri Ankara Bölgesi Yılın Prodüksiyon Ödülü), “Sandalım Kıyıya Bağlı” (İzmir Devlet Tiyatrosu-2017), “Osmancık” (Ankara Devlet Tiyatrosu-2017) “Hastalık Hastası” (İzmir Devlet Tiyatrosu-2018)’dır.

Bunların dışında akademik olarak çalıştığı kurumlarda 30’un üzerinde irili ufaklı koreografisi bulunmaktadır. Halen yeni projeler Devlet Opera ve Baleleri ve Devlet Tiyatroları ile çalışmakta; çeşitli sanat dallarında jüri ve danışman olarak görev almaktadır.

Profesyonel bir piyanist olan İnanç, amatör olarak besteler de yapmaktadır. Çalışmalarını hem akademik hem de sanatsal boyutta sürdürmekte ve yaptığı araştırmalar ile farklı platformlar için projeler geliştirmektedir.CodeCourse TitleStart DateFinish datePrice*
İnanç 2Yaratıcı Dans Atölyesi (2)Oct 26, 2018Oct 27, 2018Full
*VAT excl.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME