Erdem Erem


Erdem Erem, Hacettepe Üniversitesi, Eğitim Fakültesi’nden 2002 yılında mezun olmuştur. Sonrasında ise Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Yaratıcı Drama Yüksek Lisans programını 2005 yılında tamamlamıştır. O yıldan beri Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.  Öğrenimine Pamukkale Üniversitesi’nde ikinci yüksek lisans çalışması olan İnformal öğrenme ortamları olarak Müze/Müze eğitimi alanında devam etmektedir.

2007’de Çağdaş Drama Derneği’nin İzmir Şubesini kurmuş ve halen yönetim kurulu başkanlığını yapmaktadır. 

Doğaçlama tiyatro dalında 1999 yılından beri birçok oyunda oyunculuk yapmıştır. Toplam 19 oyun yönetmiştir. Özellikle serbest long form, forum tiyatro ve tiyatro sporu alanlarında profesyonelleşmiştir. Türkiye’nin ilk doğaçlama tiyatro festivalinin kreatörlüğünü yapmıştır. Halen kısa ve uzun form doğaçlama gösterileri yapmaktadır. 

Tiyatrohane Sanat Okulu’nda yaratıcı drama, genç drama, oyuncular için doğaçlama tiyatro derslerini vermekte ve eğitim danışmanlığı yapmaktadır. Doğaçhane Doğaçlama Tiyatro Grubunun eş yönetmenliği görevini de aynı kurum çatısı altında sürdürmektedir. Bunun yanında Ege Üniversitesi Yaratıcı Drama ve Doğaçlama Tiyatro Topluluğu’nun danışmanlığını sürdürmektedir.

Çeşitli üniversiteler, özel şirketlerde, devlet okulları ve özel okullarda; yaratıcı drama, iletişim, beden dili, müze eğitimi, informal öğrenme, sanatla eğitimi, yaratıcılık gibi alanlarda eğitimler vermiştir.

Birçok bilimsel ve sanatsal içerikli ulusal-uluslararası projelerde, festivallerde, seminer ve konferanslarda; konuşmacı, koordinatörlük, oyunculuk, yönetmenlik, jüri üyeliği, kreatörlük ve danışmanlık görevlerini üstlenmiştir. Ayrıca çeşitli kitap, makale, bildirilere ve bilimsel projelere imza atmıştır.CodeCourse TitleStart DateFinish datePrice*
Erem 2Deniz Kızının Güncesi (2)Oct 26, 2018Oct 27, 2018Full
*VAT excl.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME