David Allen

 

"ROLÜN YUVARLANMASI”

”Değişim", Dorothy Heathcote'un çalışmalarında geçen kilit konulardan biriydi. Örneğin 1981 Öğretmen dizisinde çocuklar şu soruyu düşünmeye yönlendirildi: "Neden değişim olmak zorunda?”

“Rolün Yuvarlanmasında” de, bir öğretmen ekibi birlikte ortak bir kurgusal “bağlam” veya “topluluk” geliştirir; Bir sınıfın ürettiği çalışma diğerine “yuvarlanabilir”. Tüm proje çalışmalarına ortak bir konu sağlayan her zaman bir “değişim noktası” vardır; tüm toplumun yaşamında bir tür rahatsızlığı temsil eder.

"Rolün Yuvarlanması" sisteminin amaçlarından biri, “kültürlerin bağları nasıl inşa edip onarabileceğini ve geliştirebileceğini” keşfetmektir. 1990'larda Dorothy, 1860 yılına dayanan bir bira fabrikasındaki korkunç bir kazan felaketinin uzun vadeli mirasına bakan bir Rol Yapma projesi yarattı; Felaket, bir uzlaşma sürecine başlamak için toplumda yeni hamlelerin yapıldığı günümüze ulaşan bir keder, kayıp ve bölünme mirası bıraktı.

Bu uygulamalı atölye çalışmasında, bunun gibi bir drama projesinin sadece değişim ve dönüşüm değil, aynı zamanda kayıp ve iyileşme, çatışma ve çözüm ve “kültürlerin bağları nasıl kurup onarabileceği ve geliştirebileceği” sorularına nasıl odaklanabileceğini araştıracağız.

 

Öz Geçmiş

David Allen, Midland Actors Theatre'ın (İNGİLTERE) Sanat Yönetmenidir. Şirket şu anda Erasmus Plus'ın Rolün Yuvarlanması projesinde lider ortaktır; Aynı zamanda, Uzman Mantosu ve Komisyon Modeli ile ilgili önceki Erasmus Plus projelerini takip etmektedir.

David, ‘Komisyon Öğretim Modeli’ adlı Facebook grubunu ve web sitesini yönetiyor www.mantlenetwork.com. Yıllık Dorothy Heathcote Now konferanslarının düzenleyicisidir. Dorothy Heathcote’u tanıyan David Allen ve onunla bir dizi projede işbirliği yaptı; ve şu anda Dorothy Heathcote Arşivini geliştirmenin yollarını arayan bir çalışma grubunun üyesi. Çehov (1999) ve Yeni Başlayanlar için Stanislavski (1999/2015) dahil olmak üzere drama üzerine çok sayıda kitap ve makalenin yazarıdır.

 

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME