Atölye Başvuru Yönergesi

 1. Uluslararası Eğitimde Yaratıcı Drama Kongresi Atölye Kayıt Yönergesi

 

 1. Web tarayıcınızdan http://dramacongress.org/index.php/tr/atolye-tanitimlari adresine gidiniz.
 2. Açılacak olan ekranda atölye adları yer almaktadır. David Farmer'ın atölyesi 3 saat diğer atölyeler ise 6 saatliktir. Aynı gün olan atölyeler eş zamanlı gerçekleştirilecektir. Atölyeler öğleden sonra başlayıp ertesi gün tamamlanacaktır. Kongrede en fazla iki atölye tercihi yapılabilir. Atölye saat ve tarih bilgilerine kongre taslak programından ulaşabilirsiniz. Her bir atölyeden iki adet bulunmaktadır. Atölyelerin içerikleri aynı fakat gerçekleşecekleri zaman dilimleri farklıdır. Örneğin; Deniz Kızının Güncesi başlıklı 6 saatlik atölyenin birinci üç saati 25 Ekim 2018 tarihinde saat 14.00 – 17.00 saatleri arasında ikinci üç saati ise 26 Ekim 2018 tarihinde 9.30-12.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek ve atölye tamamlanacaktır. Deniz Kızının Güncesi 2 başlıklı atölyenin birinci üç saati 26 Ekim 2018 tarihinde saat 15.30 – 18.30 saatleri arasında ikinci üç saati ise 27 Ekim 2018 tarihinde saat 14.00 – 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. (Gün ve saat bilgileri taslak olarak sunulmuştur.) Katılımcılar kendilerine uygun tarih ve saatteki atölyeyi tercih edebileceklerdir. İki farklı atölye seçmek isteyen katılımcıların seçtikleri atölyelerin eş zamanlı olmadığına (yani kodlarının 1 ve 2 olmasına) dikkat etmesi gerekmektedir. 
 3. Her bir atölyenin kontenjanı 20 olarak belirlenmiştir. Atölye sekmesine tıkladığında açılan yeni sayfadaki “Available seats” yazısının yanında bulunan “… of 20” bölümü atölyede kaç kişilik yer kaldığını göstermektedir.
 4. Yeterli sayıda katılım olmayan atölyeler açılmayacaktır. Bu atölyelere kayıt olan kişiler istedikleri takdirde kontenjan bulunan başka atölyelere kayıt olabilecekler ya da ücretlerini geri alabilecektir.
 5. Eğer bir atölyenin ilk ve ikinci uygulamasını seçen katılımcı sayısı atölyenin açılması için yeterli ise çoğunluk hangi tarihi seçmişse iki grup birleştirilerek tek bir atölye uygulaması yapılacaktır. Örneğin; Göç ve Güç atölyesi birinci atölyesi 5 katılımcı, Göç ve Güç 2 atölyesi 6 katılımcı tarafından seçildiği takdirde Göç ve Güç 2 atölyesi 11 katılımcı ile belirtilen zaman diliminde gerçekleştirilecektir. Katılımcılar atölyeleri seçtikleri takdirde bu durumu kabul etmiş sayılır ve katılımcıya iptal etme hakkı tanınmaz.
 6. Seçmek istediğiniz atölyenin bulunduğu satırın en sağında bulunan “Book Now” yazısının üstüne tıklayınız.
 7. Yeni açılan sayfada kayıt için gerekli bilgiler bulunmaktadır. Yanında * işareti bulunan alanların doldurulması gerekmektedir.
 8. “Number of Attendees” yazısının yanına 1 yazınız. 1'den fazla bir rakam yazılması durumunda ilgili katılımcıya ait tüm kayıt işlemleri iptal edilecektir. 
 9. Ad-Soyad ve mail adresi bilgilerini girdikten sonra “Submit” butonuna tıklayınız.
 10. Girmiş olduğunuz mail adresine atölye kaydınızın onaylandığına dair bir mesaj gelecektir.
 11. Mesajı aldıktan sonra IBAN: TR19 0006 4000 0014 2131 097086 Türkiye İş Bankası hesabına katılım ücretini yatırmanız gerekmektedir. Dekontunuzun açıklama bölümüne TC Kimlik Numaranızı ve Atölye kodunu yazınız. Örneğin: TC Kimlik No Adıgüzel 2. 
 12. Dekontlarınızı fatura işlemleri için cddgenelmerkezmuhasebe@gmail adresine mail atınız. Ödemeleri kurumları tarafından yapılan ve kurumu adına fatura alma zorunluluğu olan katılımcılarımızın fatura bilgilerini ayrıntılı yazmaları gerekmektedir.
 13. Katılım ücretleri http://dramacongress.org/index.php/tr/kayit-bilgileri/bildiri-ve-atolye-ucretleri adresinde belirtilmiştir. Sistem üzerinden kayıt yapıldıktan sonra atölye ücretinin üç iş günü içinde belirtilen hesaba yatırılması gerekmektedir. Zamanında ödeme yapılmaması durumunda sistem üzerinden yapılmış olan kayıt silinecektir. 
 14. Çağdaş Drama Derneği üyelerine yönelik yapılan üyelik indirimden yararlanabilmeniz için üyelik aidat borcunuzun bulunmaması gerekmektedir. Eğer üyelik aidat borcunuz varsa tam ücret üzerinden ödemenizi gerçekleştirmelisiniz. Aksi durumda kaydınızı gerçekleşemeyecektir.
 15. Ücretiniz hesaba geçtikten sonra kaydınız kabul edilecektir. Sistem üzerinden kayıt olup ücret yatırmadığınız ya da eksik yatırdığınız takdirde atölye katılımınız iptal edilecektir.
 16. Bir atölyeye kayıt olmuş ve ücretini yatırmış katılımcı geçerli bir mazeret göstererek atölye katılım ücretini geri talep edebilir. Mazereti geçerli kabul edilen katılımcının ödemiş olduğu ücret kendisine iade edilir ancak sonrasında herhangi bir atölyeye kayıt yaptıramaz.
 17. Atölyelerin mekânlarına ilişkin bilgiler daha sonra paylaşılacaktır.
 18. Kayıtlara ilişkin bir sorun yaşamanız durumunda This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine mail atabilirsiniz.