Bildiri Yükleme Yönergesi ve Bildiri Özeti Kuralları

                                                               

   BİLDİRİ YÜKLEME YÖNERGESİ

 1. http://dramacongress.org/paper/author/submit.php adresine giriniz.

2. Yüklemek istediğiniz bildiri ile ilgili olan bölümleri doldurunuz.

3. Sayfanın en alt bölümünde yer alan "bildiri gönder" butonuna tıklayınız.

4. Ayrıca bildirinizi word belgesi olarak göndermeniz gerekmektedir. Bunun için http://dramacongress.org/paper/author/upload.php adresini tıklayarak ilgili belgeyi yükleyiniz. Yükleme yaparken belgenizin uzantısına (.doc, .docx, .pdf) ilişkin bilgileri doğru olarak seçtiğinizden emin olunuz.

5. Yüklemiş olduğunuz bildiriye ilişkin bilgiler sistemde yer alan e-postanıza gönderilecektir. Bildirinize ilişkin bilgileri e-postanız üzerinden takip ediniz.

 

                                                                                                 BİLDİRİ ÖZET KURALLARI

1. Özetin uzunluğu en az 300 kelime olmalı toplamda 700 kelimeyi aşmamalıdır. Özetler başlık, yazarlar ve künyeleri, metin ve anahtar kelime bölümlerinden oluşmalıdır. 

2. Anahtar kelimeler, bildiri metni içerisinde verilmemelidir. 

3. Özetinizi, Türkçe ve İngilizce dillerinde yükleyiniz. Bildiri sunumunuzu Türkçe veya İngilizce, tercih ettiğiniz dilde yapabilirsiniz.

4. Özet metninde, çalışmanın problemi, amacı, yöntemi, veri toplama araçları, veri analiz tekniği ve varsa bulgular, yoksa olası bulgular açıkça belirtilmelidir.

5. Hakem değerlendirme tarihine kadar, özetiniz üzerinde düzeltme yapma, düzeltmelerden sonra sisteme tekrar kaydetme ve yeniden gönderme imkanınız bulunmaktadır. 

6. Özeti sisteme yükleyen kişi, sorumlu yazar olarak değerlendirilecektir. Ortak yazarları, künyeleri ile birlikte eklemek ve sunacak yazarı seçmek özeti yükleyen yazarın sorumluluğundadır. 

7. Özet metninizde resim ve tablo gibi öğelere yer vermemenizi öneririz. Şayet resim ve tablo gibi öğelere yer vermek zorunlu ise, sözü edilen öğeler “Word Belgesi” dosyasından dikkatle aktarılmalıdır.

8. Hakem görüşlerine göre kabul edilen bildirinin sahibi/sahipleri, gönderilen mesajda yer alan ödeme linki üzerinden katılım ücretini yatırarak kayıt işlemini tamamlayabilir.

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME