Sergi

29. ULUSLARARASI EĞİTİMDE YARATICI DRAMA KONGRESİ SEDER (Sanat Eğitimcileri Derneği) “GELENLER” SERGİSİ AÇIK DAVET

İnsanlık tarihinde yaşanan savaş ve felaketlerin en çarpıcı gerçeği olan göç;  ayrılık, acı, sevgi, umut ve yaşama yeniden yeniden tutunmanın bir başka adıdır. Coğrafyanın, kültürün ve kimliklerin sürekli sirkülasyonunu gidenler kadar gelenler de belirler. 

29. Uluslararası Eğitimde Yaratıcı Drama Kongresi kapsamında Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi’inde (ATAUM) Sanat Eğitimcileri Derneğinin düzenlediği, kongre teması ile aynı olan “Gelenler” konulu bir karma sergi düzenlenecektir. Jüri tarafından seçilen eserlerden oluşan sergi 25 Ekim 2018 tarihinde açılacak ve kongre süresince izlenebilecektir.

Başvuru Bilgileri:

1. Her sanatçı bir çalışmasıyla katılabilir.

2. Yüzey çalışmalarının uzun kenarı 70 cm’yi geçmemelidir. Hacim çalışmalarının  (düzenlemeler dahil) Tabanın uzun kenarı 70 cm’yi geçmemelidir.

3. Katılım için son başvuru tarihi 30 Ağustos 2018’dir

   Başvuru adresi: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

   Başvuru ücreti 150 TL’dir.   IBAN No: TR 920001000651040768955001 (TL Hesabı)

   SEDER üyeleri için başvuru ücreti 100 TL’dir.

4. 30 Ağustos 2018 tarihine kadar gerekli bilgiler (madde a, b, c) başvuru adresine SANATÇININ ADIYLA kaydedilen bir DOSYA İÇİNDE yollanmalıdır. 

   a. Başvuru ücreti makbuzu (PDF/JPEG),

   b. Görseller (TIFF/JPEG),

     Sanatçının görseli (300 DPİ çözünürlükte (uzun kenarı en az 15 cm, TIFF/JPEG) yollanmalıdır.

     Yüzey çalışmaları için yapıtın ön ve arka yüzü ile bir detay görseli 300 DPİ çözünürlükte (uzun kenarları en az 15 cm, TIFF/JPEG formatında) yollanmalıdır.

     Hacim çalışmaları (düzenlemeler dahil) için yapıtın üç farklı açıdan çekilmiş 300 DPİ çözünürlükte (uzun kenarları en az 15 cm, TIFF/JPEG formatında) görsel yollanmalıdır.

   c. Özgeçmiş, çalışmanın teknik şartları ve künyesi (sanatçının adıyla kaydedilmiş Word belgesiyle) En fazla 200 kelimelik METİNLEŞTİRİLMİŞ TÜRKÇE özgeçmiş, çalışmanın kurulum / gösterim /sunumu için istenen teknik şartlar veya özellikler ile çalışmanın adı, yılı, tekniği ve ölçüleri eksiksiz olarak yollanmalıdır.

5. Sonuçlar 2 Ekim 2018 tarihinde www.dramacongress.org adresinde ilan edilecek ve jürinin belirlediği çalışmalar sergileme için davet edilecektir. E-Katalog hazırlanacak ve Katılım belgesi verilecektir.

6. Davet edilen çalışmalar, 23 Ekim 2018 tarihinde saat 12.00’a kadar Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi (ATAUM), Ankara Üniversitesi Fakülteler Mahallesi, Cemal Gürsel Cad. Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü. Çankaya-Ankara adresine ulaştırılmalıdır. Kargo ücreti ve sorumluluk sanatçıya aittir.

7. Davet edilen çalışmalar 30 Ekim 2018 tarihinde saat 15.00’a kadar teslim edilen adresten alınabilir. Kargo ile gönderilecek çalışmalarda ücret ve sorumluluk sanatçıya aittir.

 

Saygılarımızla…

Düzenleme Kurulu

 

Sergi Düzenleme Kurulu

Candan Dizdar Terwiel

Özlem Alp

Sezer Cihaner Keser

 

Jüri Üyeleri

Mahmut Öztürk

Mutlu Başkaya

Zülfikar Sayın

Ayhan Özer

Kazım Artut

Ayben Kaynar Tanır

Namık Kemal Sarıkavak

Please publish modules in offcanvas position.

Free Joomla! template by L.THEME